info@ceylanraspaboya.com

0531 420 36 55

7/24 Destek Hizmeti

GEMİ BOYAMA

GEMİ BOYAMA

Gemilerin bulunduğu ve çalıştığı çevre koşulları nedeniyle, malzeme ve ekipmanlarda paslanma, aşınma ve kırılma gibi zamanlar vardır. Bu ahlak kuralları ile gemiler kullanım özelliklerini kaybederler. Aşınma ve korozyonu önlemek ve gemilerin ömrünü uzatmak için kaliteli bakım ve onarım ihtiyacı vardır. Onarım çalışmasının dikkatli ve temiz bir şekilde yapılması önemlidir. Tekdemir Kumlama, gemi boyama uygulamalarını yüksek kalitede yapmakta ve ömrünü uzatmaktadır. Profesyonel ekipler ve kaliteli malzemeler ile tüm boyama işlemleri mükemmel bir şekilde gerçekleştirilmektedir.


Gemi Boyası Kaliteli Olmalı
Gemilerdeki metal parçalar aşırı, ve en büyük tehlike nem ve oksidasyonun sebep olduğu çürüme ve pastır. Bu sorunların ortaya çıkmasını önlemek için, metal yüzeyler hava ile teması kesin olarak önlenmelidir. Bunu başarmak için, ağırlıklı olarak uzunlamasına olarak farklı kaplama malzemeleri kullanılır. Kaplama malzemeleri çok ekonomik değildir. Aynı zamanda yararlı değildir. Bu nedenle boya uygulaması tercih edilir. Boya, metal yüzeylerde koruyucu bir tabaka oluşturur ve aynı zamanda renklerle estetik bir görünüm sağlar. Boya yapılacak personel de bu konuda uzman olmalıdır. Tekdemir Kumlama bu süreci uzman kadrosuyla gerçekleştirmektedir. Boyamadan önce, geminin yüzeyi kir, toz ve yağdan iyice temizlenmelidir. Bu malzemeler tamamen temizlenmezse, boyanın yapışmasını önler ve boyayı daha sonra dökülebilir ve böylece paslanmaya neden olur. Kazıma, boya dökülmesini önlemek için de uygulanır. Patlatma için farklı araçlar ve yöntemler uygulanmaktadır. Gemi boyama işlemi, yüzey paslandığında veya mekanik olarak hasar gördüğünde ve aynı zamanda renk değiştiğinde, yüzeyde çatlak veya kabarık olduğunda yapılır.


Endüstriyel Boyama
Endüstriyel boya, metal yüzeyleri endüstriyel sektördeki paslanmaya karşı korumak için bir uygulamadır. Bu uygulamada endüstriyel boya tipleri kullanılır. Boya, uygulanan yüzeye tamamen yapışır ve aynı zamanda estetik bir görünüm verir. Bu boyalar, yapıştırıcılar, katkı maddeleri, çözücüler, pigmentler ve dolgu maddeleri gibi malzemelerden gelmektedir. Boyadaki çözücü, kurutma sırasında yüzeyden ayrılır. Boyanın iyi bir renklendirici, iyi bir yapışkan ve iyi tahriş edici olduğu bilinmektedir. kirpik içinde az miktarda malzeme vardır. Boyadaki yapıştırıcılar, aynı zamanda hem çatlamaya, hem de yapışmaya karşı direnç ve metale karşı direnç sağlar. Boyadaki yapışkanlar, reçel benzeri bir kıvama, keskin bir kokuya ve saydam bir yapıya sahiptir. Boyada bulunan pigmentler ayrıca bir parlaklık sağlar ve parlaklık sağlar. Boyanın uzman ekipler tarafından yapılması ve Tekdemir Kumlama’nın profesyonel ekipleriyle en kaliteli uygulamaları gerçekleştirmesi önemlidir.