info@ceylanraspaboya.com

0531 420 36 55

7/24 Destek Hizmeti

TANK TEMİZLİĞİ

TANK TEMİZLİĞİ

KİMYASAL TEMİZLİK
Kimyasal temizlik hizmeti, işletmelerin süreç verimliliğini kârlı ve teknolojik çözümler ile arttırmaktadır. Kimyasal temizleme yöntemlerimiz, mekanik temizlik yöntemlerinden daha az etkili temizlik gösterir. Kimyasal atık yönetim planlarımız, kimyasal temizlik yöntemleriyle mevcut sorunları çözerek, aynı zamanda ortaya çıkabilecek sorunlara karşı önleyici tedbirler alan bir yaklaşım sunmaktadır. Ayrıca tesis, kimyasal temizlik hizmetinin uygulanacağı tüm ana işlem ekipmanlarını tanımlamak için aşağıdaki döngüleri dikkate almaktadır. Kimyasal temizlikin ne zaman ve hangi alanlarda uygulanacağı ile ilgili atık yönetim hizmet planlarını ve varsayımlarını en aza indirmek için yıllık iş kapsamı, maliyet analizi ve uygulama planı geliştirilmiştir. Şirketimiz, kullanılmış yakıt kalıntılarını, korozyon ürünlerini, sudaki sertlik çökeltilerini ve endüstriyel proses ekipmanlarından kaynaklanan diğer kirletici maddeleri temizlemek için son teknoloji ürünü kimyasal temizleme teknolojileri sunmaktadır.


TANK TEMİZLİĞİ
Risk analizi ve sağlanan iş güvenliği ile tank temizliğiniz, tanklarınızın ilk temizliğinde size ulaştırılır. Şirketimiz tank temizleme projesi kapsamında; ilk değerlendirme, risk analizi, güvenlik önlemlerinin belirlenmesi, atıkların belirlenmesi, atık kodunun belirlenmesi, tehlike sınıfının belirlenmesi ve atıkların bertarafı. Susuzlaştırma, geri kazanım, geçici depolama, transfer ve bertaraf hizmetleri sunduğumuz hizmetler arasındadır. Tank bakım hizmetleri; onarım, körlük, kontrol ve denetim, ileri mühendislik, iş maliyet analizi ve risk analizi planları. Şirketimiz ayrıca depolama tankları için hizmet dışı sürelerin azaltılması, atık hacminin en aza indirilmesi, proje fiyatlarının düşürülmesi ve güvenliğin geliştirilmesi gibi süreçler için yenilikçi çözüm yöntemleri sunmaktadır.


Korozyon Tankı ve Kimyasal Temizlik
Bir metalin uzun süre korozyondan korunması, temizlenen yüzeye uygulanan kaplamaya bağlıdır. Metal yüzeylerdeki oksidasyonlar tamamen temizlendikten sonra, gerekli işlemler yapılarak metalin uzun bir süre korozyona maruz kalması önlenir. Temizlenmiş yüzeylerin korozyondan korunması boya ile sağlanır. Bir yüzeyde korozyon meydana gelirse, korozyon tankı ve kimyasal temizlik yapılır. Metal yüzeylerin kirlenmesi kaçınılmazdır. Korozif metal yüzeyler de profesyonel olarak tedavi edilmelidir. Tekdemir Kumlama, bu işlemleri uzman personel ile gerçekleştirmektedir. Metal yüzeylerde bir süre dışarıda kalan bazı kirlilik türleri vardır ve yüzeyde korozyon da vardır. Bu durumda, önce kimyasal yüzey temizleme yöntemleri uygulanır. Özellikle yağların temizlenmesi sadece kimyasal yöntemlerle yapılabilir. Kimyasal yüzey temizleme işleminde solvent, alkali ve asit yöntemleri kullanılır. Bu yöntemler bazen kumlamadan sonra bazen mekanik olarak veya son temizlik olarak doğrudan uygulanabilir.